Aritmetik Matematik Yolu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Eğitsel Oyunlar oyun_oyna 0

Aritmetik Matematik Yolu

GAME INFO

Matematik oyunlarındaki gelinecek son noktaya artık gelindi. Böyle güzel bir oyunu başka sitede bulamayabilirsiniz. Matematik egzersizi olarak harika bir altyapısı olan oyunda rasgele numaralarla karışık bir yol düşünün bu yolda size verilecek rakamların toplamı eksisi gibi matematiksel işlemler yaparak ilerleyeceksiniz oyunda hatalı ilerler iseniz oyun sonu gelecek doğru ilerler iseniz yeni levele geçecek ve farklı işlemler ile yola devam edeceksiniz. Bu oyun sayesinde 4 işlem ve aritmetik gelişiminizde gözle görülür bir gelişme olacak.

 

oyun-oyna.gamer.com.tr ailesi olarak eğitsel oyunlara çok değer veriyor sizler için en güzel ve en başarılı oyunları bulup sizlerin beğenisine sunuyoruz. Mouse yardımıyla oynayacağınız bu oyunda acele etmeden hesaplamaları doğru yaparak oyunda başarı sağlamaya çalışacaksınız. Oyundan sizlere bir örnek verecek olursak daha iyi kavrayacağınızı düşünüyoruz. Örneğin bize verilen sayı +3+6-7 oyunda başlangıcında verilen sayıdan başlayarak oyun sonundaki sayıya doğu +3 ve +6 arttırarak yada duruma göre -7 azaltarak yola devam edilecek yolda bazı durumlarda tıkanmış ve aritmetiğe göre ilerleyemiyorsak işlemde hata yaptığınızdan dolayı geriye doğru hamle yapmanız gerekmektedir. Bu iddialı oyunda herkese başarılar dileriz.


Oyun Nasıl Oynanır?

 

Şimdi oyna butonuna basarak oyuna giriş yapıyoruz. Mouse yardımıyla oynayacağınız bu oyunda size verilen işleme göre eksilterek veya artırarak devam etmelisiniz. Örnek verecek olursak size verilen sayı +2+6 oyunda başlangıcında verilen sayıdan başlayarak oyun sonundaki sayıya doğu +2 veya +6 arttırarak yola devam edilecek yolda bazı durumlarda tıkanmış ve aritmetiğe göre ilerleyemiyorsak işlemde hata yaptığınızdan dolayı geriye doğru hamle yapmanız gerekmektedir.

DO YOU LIKE THIS GAME?

Embed this game

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.