Mavi Balina Oyna

Genel ercan 0

“Blue Whale Challenge” olarak da bilinen Blue Whale Oyunu (Mavi Balina Oyunu) birçok ülkede var olduğu iddia edilen bir “İnternet oyunudur”. Oyun, bildirildiğine göre yöneticiler tarafından 50 günlük sürede oyunculara verilen bir dizi görevden oluşuyor ve son meydan okuma da oyuncunun intihar etmesini gerektiriyor. “Mavi Balina” teriminin deniz balinaları fenomeninden geldiği söylenir.

Türkiye’de bir aile, oğullarının intiharının ardından bir ceza davası açarak olayla ilgili daha fazla soruşturma talebinde bulundu. Aile, yetkililere oğullarının “oyun” oynamaya başladıktan sonra davranışlarının hızla değiştiğini söyledi.

mavi balina oyna

Tabi bu durum herkes için endişe verici bir hal alıyor. Özellikle de çocuklarımız için. Bu konu popüler hale gelince de internette aranıp araştırılır hale gelmiştir. Bu endişe verici durumdan çocuklarımızı korumak adına durumu tersine çevirmeye çalışıyoruz. Bunun için Mavi Balina adı altında dehşetten, korkudan, ölümden uzak iyiliğe ve sevgiye yönelik oyunlar oluşturmaya çalışıyoruz. Yaptığımız Mavi Balina adını verdiğimiz bu oyunundaki görevler; eğlenceli, eğitici, mizahi, yardımlaşma ve sevgi duyguları içeren türdendir. Yani insanları inthar ettiren gerçek mavi balina oyunu değildir. Eğlenmeniz dileğiyle…

 

Oyunu buraya tıklayarak indirip oynayabilirsiniz.